آغاز دهه ي مبارك فجر مبارك باد.

روز شمار انقلاب: 

روز 12 بهمن 57

 هواپيماي امام با تمام دل‌نگراني‌هايش سرانجام صبح روز 12 بهمن سال 57 در فرودگاه مهرآباد بر زمين نشست. سرود «خميني اي امام، خميني اي امام» در سالن فرودگاه چنان پرطنين بود كه همه را ميخكوب كرده بود. متن پيام خوشامدگويي كه توسط استاد شهيد مطهري نگاشته شده بود  توسط يكي از دانشجويان قرائت شد.

ماشين حامل حضرت امام در ميان سيل جمعيت خروشان ايران اسلامي راهي بهشت زهرا گرديد تا ضمن تجديد پيمان با شهداي انقلاب اولين ديدار را با مردم كه او را به عنوان امام خود با عشق و علاقه پذيرا گشته بودند، سخن بگويد سپس امام سخنراني تاريخي خود را آغاز مي‌كنند:

 

«بسم‌الله الرحمن الرحيم. ما در اين مدت مصيبت‌ها ديده‌ايم؛ مصيبت‌هاي بسيار بزرگ، مصيبت‌هاي زن‌هاي جوان‌مرده، مردهاي اولاد از دست داده، طفل‌هاي پدر از دست داده... اين آقا كه خودش هم خودش را قبول ندارد، رفقايش هم قبول ندارند، ملت هم قبولش ندارد، ارتش هم قبولش ندارد، فقط آمريكا از او پشتيباني كرده... بر همه ما واجب است كه اين نهضت را ادامه بدهيم تا آن وقتي كه اينها ساقط شوند. ما به واسطه‌ي آراي مردم، مجلس مؤسسان و دولت موقت و دولت دائم را تعيين مي‌كنيم.

 با اتمام سخنراني امام جمعيت مجدداً به سمت جايگاه هجوم آوردند. امام نتوانست سوار هلي‌كوپتر گردد و بلافاصله سوار بر آمبولانسي كه آنجا بود، شدند. بالاخره در بين راه امام سوار هلي‌كوپتر شدند و به سمت تهران پرواز كردند. امام بلافاصله به بيمارستان هزار تختخوابي رفتند تا از مجروحان حوادث اخير كه در آنجا بستري بودند ديدار كنند. امام از بيمارستان به منزل يكي از بستگان خود رفتند و عصر نيز با تماس به مدرسه رفاه از محل اقامت خود مسئولان كميته استقبال را مطلع مي‌سازند.

 

 

,مقاله دهه فجر, مقاله دهه فجرانقلاب, دهه فجرانقلاب اسلامي,مقالات تاريخي 

در گزارشات روزنامه‌ها ارقام جالبي از شكستن تلويزيون‌ها به علت قطع پخش برنامه‌ي ورود امام آمده است.

 خبرگزاري يونايتدپرس تعداد مستقبلين را در طول مسير فرودگاه تا بهشت زهرا را چهار ميليون نفر و در بهشت زهرا نيم ميليون نفر گزارش نمود. راديو كلن شمار جمعيت را پنج تا شش ميليون ذكر كرده است. خبرنگاران داخلي نيز تعداد جمعيت را پنج ميليون نفر ذكر كردند.

 در حدود ساعت 11:05 ماشين حامل امام وارد ميدان آزادي شده و در ميان شور و شوق و اشتياق شديد استقبال‌كنندگان و پس از يكبار دور زدن دور ميدان وارد خيابان آزادي شد. ماشين امام كه چند نفر هم براي محافظت روي سقف آن نشسته بودند با طي مسافت چند كيلومتري دور ميدان و در ميان باراني از گل و گلاب و نقل كه بر ماشين مي‌باريد و اشك‌هاي شوق كه بر گونه‌ها جاري بود به سمت دانشگاه تهران به حركت درآمد.

 امام در مقابل دانشگاه به علت تراكم بيش از حد مستقبلين بالاجبار سخنراني ننمودند و از چهار راه ولي‌عصر به سوي ميدان راه‌آهن به حركت درآمدند، شايد يكي از دلايل عدم سخنراني امام غير از تجمع و تراكم در مقابل دانشگاه همين وضعيتي بود كه گروه‌هاي سياسي براي سوءاستفاده به وجود آورده بودند.

 امام در ساعت 10:5 اولين شب اقامت در ايران عليرغم خستگي زياد اعضاي كميته برگزاري استقبال را به حضور پذيرفتند و براي آنان سخنراني كردند.

,مقاله دهه فجر, مقاله دهه فجرانقلاب, دهه فجرانقلاب اسلامي,مقالات تاريخي